Inbjudan: Geopolitiska skiften för investerare

Välkommen att ta del av en aktuell geopolitisk uppdatering med DNB Carnegies omvärldsstrateg Henrik von Sydow och Andreas von der Heide, grundare av Consilio och Geopodden.

Tisdagen den 24 mars klockan 15.00 bjuder DNB Carnegie Private Banking in till ett direktsänt omvärldsseminarium där vi sätter fokus på skiftena i omvärlden och marknadstrenderna som formar investeringslandskapet.

Henrik von Sydow, omvärldsstrateg på DNB Carnegie, ger en aktuell bild av hur dagens geopolitiska skiften påverkar marknader och investeringar. Andreas von der Heide, grundare av Consilio och Geopodden, adderar perspektiv på de strategiska förändringar som formar riskbild och handlingsutrymme.

Tillsammans ger de en koncentrerad och relevant genomgång av trenderna som formar utsikterna för investerare och entreprenörer.

Varmt välkommen att lyssna in!

Praktisk information
Datum: Tisdagen den 24 mars
Tid: Sändningen startar kl. 15.00
Anmälan: Sker här

Relaterade artiklar

Iran: Upp- eller nedtrappning?
Investeringstema

Iran: Upp- eller nedtrappning?

Ta del av en snabb videouppdatering med tidiga insikter för investerare om Iran-konflikten och helgens...

Ny plattform för topprankad analys
Investeringstema

Ny plattform för topprankad analys

På måndagen lanseras DNB Carnegie Access nya analys- och mediaplattform. ”På sajten kan både privata...

En megatrend med tullskydd
Investeringstema

En megatrend med tullskydd

Fonden EQT Nexus Infrastructure ger DNB Carnegies kunder möjlighet att rida på flera långsiktiga globala...